Trativod lacno

Trativod sa dá zrealizovať veľmi lacno i na solídnej úrovni. Svedčia o tom desiatky funkčných trativodov, ktoré som postavil. Stačí Vám vybudovať podobný košový systém ako z profesionálnych plastových košov – zo starých prepraviek na fľaše. Je to fantastický nápad, ktorý Vám ušetrí množstvo financií, ktoré sa pri stavbe domu zídu. Ako Vás už iste napadlo, netreba na to nové prepravky. Postačia i použité, dokonca i poškodené, ak po trativode neplánujete jazdiť s Tatrovkami. Preto ich môžete zohnať naozaj za nízku cenu. Prepravky sú ľahké, malé a dobre sa s nimi manipuluje pri prevoze či ukladaní do jamy. Na tento účel však potrebujete kvalitné/pevné prepravky so stredovou výplňou. Také sa už dnes nevyrábajú a nové sa ani nedajú tak ľahko a už vôbec nie lacno kúpiť. Pomôžem Vám i s radami na postavenie trativodu / drenážnej jamy pre Vaše potreby. Pretože tam, kde ste teraz vy som bol aj ja na začiatku môjho príbehu.

Rád by som tu upozornil majstrov, ktorí by chceli použiť ľahšie dostupné prepravky na zeleninu. Nerobte to! Prepravky na zeleninu neobsahujú jednu extra dôležitú vec. A to mriežkové spevnenie vo vnútri prepravky tak, ako to je pri fľašových prepravkách (drží fľašky a spevňuje celú prepravku).

Výhoda riešenia

Použitie takéhoto riešenia pre Váš trativod má nasledovné výhody

Ako na to?

ČO JE TRATIVOD?

Trativod, drenážna jama či vsak pre rodinný dom? Každý tomu hovorí trochu inak, účel je však rovnaký – odviesť čo najrýchlejšie a bezpečne prebytočnú vodu z pozemku, strechy, ČOV pri rodinnom dome na miesto, kde neprekáža – teda do skrytej podzemnej jamy a následne ju vsiaknuť do pôdy. Ako naznačuje názov trativod, účelom je rýchlo tratiť vodu tak, aby neprekážala, najlepšie tak, aby ju nebolo vidieť ani počuť. Ako ju zostrojiť svojpomocne, takmer zadarmo a vo vysokej kvalite – to Vás rád naučím. …viac